Fransızca Kursu Fiyatları 2021
Eğitim

Fransızca Kursu Fiyatları 2023

Genel olarak bir dili öğrenmek kişinin algı yeteneklerine, zamanına ve uyguladığı tekniklere bağlı olmaktadır. Bu durumda öğrenme sürecinin yavaş ya da hızlı ilerlemesine neden olabilir. Elbette ki zamandan tasarruf edebilmek ve farklı uğraşlar ile de ilgilenebilmek için sürecin hızlı ilerlemesini isteyebiliriz. Bu nokta da uzman bir kadro ile profesyonel bir eğitime ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir ihtiyacı hissettiğinizde elbette ki önce kurs fiyatlarını ve sunduğu ayrıcalıklar ile fırsatlarını araştırmanız gerekir. Tabi ki beklenti ve istekleriniz ölçüsünde de kurs fiyatları değişebilmektedir. Fransızca Kursu Fiyatları 2023 nedir ?

Diye araştırıp baktığımızda, bunun alacağınız kur seviyesine bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Örnek verirsek, A1 den B2 seviyesine kadar olan eğitim kuru sizi, temel Fransızca seviyesine çıkaracaktır. Bu da fiyat olarak ortalama, 4500 ile 6000 TL arasında bir fiyata tekâmül edebilmektedir. Ama dilerseniz temel seviyenizin yeterli olduğunu düşünüyor ve sadece akademik anlamda bir Fransızca dil dersi almak isterseniz, C1 ve C2 seviyesinde bir kur eğitimi almanız da mümkün. Bu kurslarında ortalama fiyatı, 3000 ila 4000 TL arasında oynamaktadır. Bunun hepsi bir yana, en baştan sona kadar yani, A1, A2, B1, B2 ve C1, C2  seviyelerinin tümünü içeren kademeli bir eğitim alıp emin adımlarla ilerleyerek Fransızca dili öğrenmek isterseniz, kuruma bağlı olarak fiyatlar, 8000 ila 12000 TL aralığında değişen fiyatlar söz konusu olmaktadır.

Fransızca Dil Kursları

Yukarıdaki Fransızca Kursu Fiyatları 2023 başlığı ile Fransızca dil kurslarından biraz bahsettik. Buradaki paragrafta da eğer ki bir Fransızca dil kursu için başvuruda bulunacaksanız dikkat etmeniz gereken özelliklerden bahsedeceğim. Bunlar; 

İlginizi Çekebilir; Fransızca Kursu Ankara

 1. Eğitim Görevlileri: Bazı kurumlar yalnızca Fransızca biliyor diye ya da Fransa vatandaşı olup sonra Türkiye’ye gelmiş kişileri de seçebilmektedir. Bu durum normalmiş gibi gelebilir ama bir dili bilmek kadar onu öğrenebilmek ve dil bilgisine sahip olmak belli bir uzmanlık ve donanım gerektirmektedir. Bu nedenle kurum bünyesinde çalışacak öğretim görevlilerinin, Fransızca öğretmenliği, Fransızca Dil ve Edebiyatı gibi bölümlerden mezun olup olmadıklarına dikkat ediniz.
 1. Kur saatleri: Bir diğer dikkat etmeniz gereken hususta verilen kur ders saatleridir. Yeni bir dil öğrenirken bol bol pratik ve tekrar yapmanız önemlidir. Hafta da 10 saat yeterli gelmeyebilir. Ayrıca ek ders saat hakları da kur geçme sınav zamanlarında önemlidir. Bu nedenlede ders içeriklerini ve kur saatlerini gözeterek bir seçim yapmanız sizin için yararlı olacaktır. 
 1. Ders Ortamı: Profesyonel ve ayrıcalıklı bir eğitim almak için kurslara başvuru yaptığınızda, onlardan sizler ile ilgilenmesini doğal olarak beklersiniz. Bu noktada sizler ile aynı seviyede az miktarda öğrenci ile eğitim almanız iyi olacaktır. Çünkü öğretmenin sizi gözlemlemesi ya da sizin dersi dinleyebilmeniz daha kolay olacaktır. 

Online Fransızca Kursu

2020 yılı ile beraber virüsün hayatımıza girmesiyle yepyeni bir anlayışı hayatımıza girdi. Bu noktada artık dijitalleşen ve online olan bir eğitim şekli ile buluştuk. Böylelikle Fransızca Kursu Fiyatları 2023 ‘i düşünmekten çok en iyi online, uzaktan eğitim veren kurumları, platformları arar olduk. Fransızca da öğrenirken evimizden kendi kendimize çalışmak ve alıştırma yapmak cazip bir hal aldı. Tabi artık uzaktan eğitim için de kalite, kolaylık, ayrıcalıklı teknolojik fırsatlar bekler olduk. Sizin için tavsiye, iyi hazırlanmış algoritması ve donanımlı yazılımı ile Çağrı Dil Okulu’nun uzaktan eğitim platformu olacaktır. Burada birebir eğitimden fark olmaksızın, Fransızca dil eğitimi alabilir, edindiğiniz bilgileri pratiğe dönüştürebilirsiniz. Çağrı Dil Okulu’nun uzaktan eğitim ayrıcalıklarına ulaşmak ve bilgi almak çok kolaydır. Bunun için, “0312 232 12 17” nolu numarayı aramanız yeterli olacaktır.

Fransızca Kursu Ne kadar?

Örnek verirsek, A1 den B2 seviyesine kadar olan eğitim kuru sizi, temel Fransızca seviyesine çıkaracaktır. Bu da fiyat olarak ortalama, 4500 ile 6000 TL arasında bir fiyata tekâmül edebilmektedir.

Fransızca Kursu Kaç Para?

Alınacak kur sayısına göre değişkenlik gösteren fiyatların eğitim kurumu tarafından belirlenmesi gerekmektedir.

Fransızca Öğrenmek İçin Ne Yapmalı
Eğitim

Fransızca Öğrenmek İçin Ne Yapmalı ?

Dünya üzerinde hemen her ülkede Fransızca, konuşulmakta olan bir dildir. Bu dil Fransa’ dan ibaret değildir. Fransızca öğrenmek için ne yapmalı ? Şeklinde araştırmalara başlayan çoğu kişinin bu dilin zor olduğundan yakındığı görülmektedir. Ancak siz Fransızca üzerinde emek harcayarak belirli bir seviyeye gelmek için mutlaka motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız. Çünkü dikkatli ve düzenli çalışılırsa Fransızca gerçekten zor bir değildir. Yalnızca bu dilin incelikleri ve püf noktalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğru ifade için telaffuz çok önemlidir. Kendinizi doğru ve eksiksiz aktarmak adına bu inceliklere hakim olunması için çaba harcanmalıdır. Siz ne kadar hevesle çalışmalara devam ederseniz o kadar kısa süre içerisinde başarıya ulaştığınızı fark edebileceksiniz.

Fransızca Öğrenmek Ne Kadar Sürer ?

Yeni bir dil öğrenmenin başlı başına zorlukları vardır. hele ki bir de ilk yabancı dilinizi öğrenmek istiyorsanız daha dikkatli olmalısınız. Çünkü bir dil öğrenmenin incelikleri, püf noktaları vardır. Bu nedenle daha önce bir yabancı dil eğitimi tecrübeniz varsa söylemek istediklerimizi daha iyi anlayacaksınızdır. Öğrenmek istediğiniz dil Fransızca ise öncelikle kendinize Fransızca öğrenmek için ne yapmalı ? Sorusunu yöneltmeli ve doğru cevabı araştırarak bulmalısınız. Öncelikle Fransızca öğrenmeyi neden istediğinizi ve bu hedefe varmak için ne kadar kararlı olduğunuzu cevaplamalısınız. Unutulmamalıdır ki bir hedefe ulaşmak için başarı kişinin kararlılığı ve azminden geçmektedir.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Günlük Konuşmalar Ve Okunuşları

Öte yandan Fransız dili ya da bir başka dil eğitiminin sonu yoktur. Amacınıza göre ulaşmak istediğiniz seviyeye kişisel becerileriniz ve emeğiniz ile orantılı olarak süre harcayacaksınız. Başka bir deyişle yeni bir dil öğrenmenin standart bir süresi yoktur. Tabii ki yabancı dil kurslarının belirli kurları önceden planlanan zaman dilimleri içinde tamamlanacaktır. Ancak bu eğitimi tamamlamanız sizin bu eğitimi başarıyla tamamlayabileceğiniz anlamına da gelmemektedir. Yine de kabaca bir öngörü arıyorsanız ABD Yabancı Hizmet Enstitüsü Fransızcayı birinci kategorisinde değerlendirmektedir. Ve yaklaşık 23-24 haftalık bir eğitim süresi öngörmektedir. Öte yandan ülkemizde ihtiyaca göre çok çeşitli zaman zarfları söz konusu olmaktadır. İki haftada başlangıç seviyesi, ayda bir kur ya da 4 ayda c seviyesi gibi farklı öneriler mevcuttur.

Fransızca Öğrenmek Ne İşe Yarar ?

Her birey, durumuna ve amacına uygun nedenler doğrultusunda yeni bir dil öğrenmek isteyebilecektir.  Özellikle günümüzde eğitim, iş, gezi gibi nedenler ile yabancı dil kurslarına giden veya yabancı dil örenmek için çalışmalar yapan binlerce insan bulunmaktadır. Fransız dili de oldukça popüler olan ve rağbet gören bir dildir. Bu popülerliğin elbette onlarca sebebi sayılabilecektir. Ancak siz, amacınıza en uygun nedeni belirleyerek bu doğrultuda çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Bununla birlikte size Fransızca öğrenmek için birkaç güzel neden sayabiliriz.

Öncelikle Fransızca öğrenmek için ne yapmalı ? Sorusunun cevabını buldunuz. Şimdi ise sizlere, neden Fransızca öğrenmek isteyebileceğiniz konusunda birkaç husus aktaralım.Fransızca, dünya genelinde en sık konuşulan diller arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Fransızca sanat, siyaset ve mimari gibi önemli alanlarda kaynak eserler barındırmaktadır.Fransız dilinde yer alan kelimeler birçok dile kaynak teşkil etmektedir. Bu dile hakim olmanız Roman dil ailesi üyelerini de kolay şekilde öğrenme şansını yakalayabilirsiniz.Diğer taraftan Fransızca; sinema, müzik ve romantik edebiyatın ortak dillerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Fransızca Günlük Konuşmalar Ve Okunuşları
Eğitim

Fransızca Günlük Konuşmalar Ve Okunuşları

Günlük hayatta birçok aktivite içerisinde yer alırız. Aynı zamanda sürekli olarak hareket halinde ve farklı kişiler ile iletişim halinde oluruz.  Bu nedenle sosyal yaşamın gerektirdiği bir takım kuralar söz konusudur. Özellikle insanların sosyal bir varlık olduğu düşünüldüğünde iletişim çok önemlidir. Gün içerisinde karşılaştığımız ya da iş ilişkisi içerisinde bulunduğumuz onlarca kişi ile konuşmalar yaparız. İşte söz konusu konuşmaların tümüne biz günlük konuşmalar şeklinde genellemekteyiz. Bu konuşmalar her dilde yapılmakta olup insanların en sık başvurduğu kelime ve cümlelerden oluşmaktadır. Yazımızda Fransız dili üzerinden iletişim kurmak isteyenler için önemli ipuçları hazırladık. Fransızca günlük konuşmalar ve okunuşları konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Özellikle günümüz çalışma hayatında ekonomik sınırların kalkması ile beraber iletişim farklı bir boyut kazanmıştır. Yabancı bir ortak ya da iş bağlantıları için ağırlanan bir yabancı misafir çok olası durumlardır. Böylesi anlarda yabancı dil bilemek ve bu kişiler ile iletişim kurmak bizlere güven verir. Aynı zamanda kendimizi de iyi hissetmemize neden olur.  Diğer taraftan ekonomik ve teknolojik gelişmeler ile daha fazla seyahat edebilmekteyiz. Yabancı ülke seyahatleri ile günümüzde çok sık karşılaşılmaktadır. Gezi amaçlı seyahat edilen bölgelerde yabancı dil ile günlük konuşmaların yapılabilmesi de önem taşımaktadır. O halde günlük konuşmalarda sık karşılaştığımız Fransız cümlelerine birlikte bakalım.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Öğrenmek İçin Ne Yapmalı ?

Fransızca Günlük Konuşmalar

Hayatımızda en sık kullandığımız konuşma kalıpları arasında merhaba, günaydın, iyi günler gibi kelimler yer almaktadır. Bu kalıpların hepsi de Fransızca da Bonjour olarak ifade edilir. Yalnızca iyi akşamlar demek isterseniz Bonsoir kelimesini kullanmalısınız. Benzer şekilde Merci kelimesi de birkaç farklı anlamda kullanılmaktadır. Teşekkür etmek için de hoş bulduk demek için de bu kelime tercih edilmektedir. Eğer birine nasıl olduğunu sormak isterseniz “Comment allez vous?” cümlesini kurabilirsiniz. Ya da yeni tanıştığınız birinin ismini sormak ilk yaptığımız konuşmalardan biridir. O halde “Comment vous appelez vous?” cümlesi ile karşınızdakine adını sorabilirsiniz.

Fransa’ ya bir turistik gezi düzenlediğinizi varsayalım. Elbette Fransızca bilen biri yanınızda değilse endişelenmeniz normal bir durum olacaktır. Ancak sizlere çok sık kullanabileceğiniz Fransızca konuşma kalıpları ile kendinizi rahat hissedebileceksiniz. Örneğin şehir merkezine nasıl gideceğinizi merak edebilirsiniz. Bu durumda “Comment puis-je aller au centre ville?” cümlesi ile aradığınız cevaba ulaşabilirsiniz. Ya da gitmek istediğiniz adresin tarifini almak için; “Je veux aller à cette adresse” cümlesi işinize yarayabilecektir. Buraya kadar temel düzeyde kullanılabilecek Fransızca konuşma kalıpları aktardık. Diğer taraftan Fransızca günlük konuşmalar ve okunuşları hakkında da sizlere bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Türkçe Fransızca Günlük Konuşmalar

Sizlere yukarıda merhaba, nasılsınız gibi temel kalıpların yazılışlarını aktardık. Bunula birlikte günlük konuşmalar içerisinde ve turistik seyahatlerde sıkça kullanılan örneklere yer verdik. Fransızca telaffuz açısından da önemli ve zorlayıcı olabilmektedir. Elbette bir Fransız edasıyla cümleler kurabilmek biraz tecrübe istemektedir. Ancak sizlere bu cümlelerin okunuşlarını aktardığımızda net olarak anlaşılabileceğinizi düşünüyoruz. Bazı Fransızca günlük konuşmalar ve okunuşları şu şekildedir.

 • Bonjour-bonjur,
 • Merci-mersi,    
 • Bonne nuit- bonnüi (iyi geceler),
 • Comment allez vous?- Koman talevu? (nasılsınız?)
 • Comment vous appelez vous- Koman vuzaple vu? (adınız ne?)
 • Merci, je vais bien et vous?- Mersi jö ve biyen e vu? (teşekkür ederim, iyiyim, siz nasılsınız)
Fransızca Öğrenmek Zor Mu
Eğitim

Fransızca Öğrenmek Zor Mu ?

İlk olarak Fransızcanın dünya üzerinde konuşulan en yaygın ve geçerli dillerden biri olduğunu unutmamak gerekmektedir. özellikle Rönesans döneminde parlayan Fransız akımları bir çok alanda kendini hissettirmiştir. Sanat, siyaset, mimari gibi çok önemli alanlarda Fransızca önemli bir dildir. Çünkü bu dil ilgili alanlara damga vurmuş kişi ve eserlerin ana dilini oluşturmaktadır. başka bir deyişle Fransızca öğrenmek sizi birden fazla alanda birkaç adım ileri götürebilecektir. Peki Fransızca öğrenmek zor mu ?

Bu soruya verilebilecek onlarca farklı cevap bulmak mümkündür. Ama objektif olarak değerlendirmek gerekirse Fransızca herkes tarafından zor bir dil olarak görülmektedir. Ancak gerçekte sanıldığı kadar zor bir dil değildir. Evet, doğru duydunuz. Fransızca öğrenmek sanılanın aksine zor değildir. Elbette hangi dil olursa olsun işin başında karamsarlığa kapılırsanız başarı oranınız oldukça düşecektir. Bu nedenle öğrenmek istediğiniz dile karşı karamsar olmayın. Fransızca öğrenmek isteğinizi temelsiz varsayımlar ile engellemeyin. Öğrenemem, yapamam gibi olumsuz cümlelerle kurulu fikirleri bir kenara bıraktığınız zaman Fransız dilini öğrenmeye başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Alfabe Öğrenme

Fransızca Zor Mu ?

Yeni bir dil öğrenmek muhtemelen herkesin gözünü korkutmaktadır. Kendi kendimizi işin başında baltaladığımız çok örnek vardır. Ancak Fransızca öğrenmek zor mu ? Deyişi dahi bu dili öğrenme arzusunda olan birinin kurması gereken son cümle olmalıdır. Bir dile baştan zor gözüyle bakıldığında, bu dilin öğrenilmesi de o derecede zorlaşmaktadır. Günümüzde yaklaşık 200 milyonun üzerinde bir insan Fransızca konuşmaktadır. Bu nedene dünya üzerinde de en çok konuşulan diller sıralamasında kendine yer bulabilmektedir.

Fransızca da diğer dillerde görülebileceği gibi kendine has zorluklar içermektedir. Ancak bazı yönlerden zorlayıcı olması bu dili öğrenmeyi zorlaştırmamaktadır. O halde Fransızca öğrenmesi kolay bir dil diyebiliriz. Tabii ki bu dili öğrenmek istediğiniz zaman temel düzeyden basit ve öğretici kaynaklara başvurmalısınız. Seviyenizi bilerek ve adım adım gelişim göstermelisiniz. Ani olarak bir şeyleri başarma hevesinin size yanlış adımlar attırmasına izin vermemelisiniz. Önyargılarınızı bir kenara bırakarak Fransızca’ yı hayatınızın odak noktası haline getirmelisiniz.

Fransızca Öğrenmenin Kolay Yolu

Farklı bir dil öğrenmenin birbirinden değişik onlarca yolu vardır. size en kolay gelen yöntemler aslında aradığınız cevaptır. Araştırmalarınıza karşınıza çıkan veya size önerilen metotları tecrübe edinin. Hangi metot size daha kalıcı eğitim sunuyorsa kolay yol, bu seçeneği takip etmek olacaktır. Fransızca öğrenmek zor mu ? Söyleminden ziyade Fransızca öğrenmek nasıl daha kolay hale getirilir? Sorusu peşinde çalışmalarınızı pekiştirmelisiniz. Kendinize sürekli yeni yöntemler, eğitim metotları aramalısınız.

Sizlere Fransızca öğrenmeyi kolay kılabilecek birkaç küçük püf noktası paylaşacağız. İlk olarak kelime telaffuzlarına dikkat etmelisiniz. Çünkü telaffuzda ne kadar başarılı olursanız dile yatkınlığınız da artacaktır. İkinci olarak, klasik gelebilecek bir öneri ama mutlaka Fransız dilinde videolar izlemelisiniz. Aynı şekilde müzik dinlemek de size artı katacaktır. Hem eğlenecek hem de farkına varmadan dile ait kelimeleri öğreneceksiniz. Son olarak konuşma pratiği yeni bir dil öğrenmek için çok önemlidir. Bu nedenle ana dili Fransızca olan birileri ile muhakkak konuşma pratiği sağlamalısınız.

YDS Fransızca Zor Mu ?

Uzun ismiyle yabancı dil sınavı olan YDS, yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek için gerçekleştirilmektedir. Bu sınava gireceklerin merak ettiği konuların başında sınavın zorluk derecesi gelmektedir. Ancak sınavın zorluk derecesi aslında kişinin bilgi seviyesi ve çalışma yöntemleri ile doğrudan ilgilidir. Nasıl ki, Fransızca öğrenmek zor mu ? Sorusuna verdiğimiz cevaplar paralelinde, gözünüzde büyütmeden ve doğru çalışma ile YDS kolay geçecektir. Unutmayın ki bir sınavın zorluk derecesinin belirlenmesi göreceli bir kavramdır.

Fransızca Alfabe Öğrenme
Eğitim

Fransızca Alfabe Öğrenme

Fransız dili dünya üzerinde sıkça kullanılan diller arasında yer almaktadır. Öte yandan Fransız alfabesi de Hint-Avrupa dilleri arasında yer Latince’ nin devam dillerinden biridir. Harf sayısı bakımından bakıldığında, Fransız dilinin sahip olduğu alfabe 26 harften oluşmaktadır. Bizim alfabemizden farklı olarak, Fransızca alfabe öğrenme isteği olanların dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bu alfabenin sesli harflerinde dört aksan ve sessiz harflerinde ise bir aksan işareti bulunmaktadır.

Fransız alfabesine baktığımızda altı adet sesli harf bulunduğunu görmekteyiz. Bu sesli harfler a, e, i, o, u ve y harfleridir. Geri kalan yirmi harf ise bu alfabedeki sesli olmayan harflerdir. Bu durum consonnes adı verilen ünsüzler tabiri ile ifade edilmektedir. Ancak bu sesli olmayan harflerin okunuşları yer aldıkları yere göre farklı şekillerde telaffuz edilebilmektedir. Aynı zamanda Fransız dili ve alfabesi yalnızca Fransa’ nın resmi ve konuşma dili değildir.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Öğrenmek Zor Mu ?

Fransızca Öğrenmek

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan dillerden biri olan Fransızca öğrenmek istiyorsanız yazımızı dikkatle takip edebilirsiniz. Öncelikle yabancı bir dil öğrenmek çoğu zaman zor ve meşakkatli bir süreç olarak görünmektedir. Üstelik yeni bir dil öğrenmek farklı dinamiklerle ölçülebilecektir. Genellikle tavsiye edilen ilk öneri yabancı dilin ait olduğu ülkede öğrenilmesidir. Gelgelelim bu tavsiyeyi uygulamak birçokları için mümkün olamamaktadır. Fransızca öğrenmek isteyen birinin öncelikle Fransızca alfabe öğrenme işine girişmesi gerekmektedir.

Öte yandan Fransızca öğrenirken iyi ve kaliteli eğitimler almanız başlı başına yeterli olmayabilir. Yanlış uygulayacağınız yöntemler, yerinizde saymanıza neden olabilecektir. Aslında hemen hemen her yabancı dil için uygulanabilecek yöntemler birbirine benzemektedir. Bu nedenle başka bir yabancı dil hakimiyetiniz var ise bu dili öğrenirken uyguladığınız metotları göz önünde bulundurmalısınız. Örnek verecek olursak, yazı ile çalışmak, yazmak etkili bir yöntemdir. Başka bir deyimle öğreneceğiniz dil için sık kullanacağınızı düşündüğünüz kelimeleri el yazınızla notlar haline getirebilirsiniz. Tabii ki günümüzde elektronik cihazlardan yardım almak en akıllı çözümlerden biridir. Online kurslar ve Fransızca öğrenme aplikasyonları son derece faydalı olabilecektir.

Fransızca Kaç Ayda Öğrenilir ?

Aslında bu sorunun net bir cevabı yoktur. Dil öğrenmek için harcanacak zaman herkes için farklı periyotlar ile ölçülebilecektir. Ancak burada hemen birkaç basit çıkarım yapmak mümkündür. Dil kursları öğrencilerine belirli süreler içerisinde hangi seviyeye gidebileceklerine dair bilgiler vermektedir. Bununla birlikte, c2 seviyesinde bir gelişim için yaklaşık yedi aylık bir emek harcanması gerektiği belirtilmektedir. Elbette bu süre ortalama bir süredir. Siz, sahip olduğunuz yetenekler ya da çalışma metotlarınıza göre bu sürenin değişebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Başlangıç olarak Fransızca alfabe öğrenme ve a2 seviyesine gelmeniz iki haftalık sürede mümkün olabilmektedir.

Fransızca Öğreniyorum

Dünyamız sürekli bir gelişim ve teknolojik dönüşüm içerisinde ilerlemektedir. Bu nedenle bireyler de bu dönüşümün bir parçası olmaktadırlar. Özellikle gelişen iletişim kanalları dünya üzerinde insanları kolaylıkla birbirine bağlamaktadır. Hal böyle olunca farklı diller öğrenmek, konuşmak ve iletişim kurmak da gittikçe zorunlu hale geliyor. Fransızca da başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede yaygın kullanılmaktadır. Bu nedenle Fransızca öğrenmek git gide önemli bir hal almaktadır. Teknolojiyi kullanarak Fransızca öğreniyorum gibi uygulama ve eğitimler ile bu dili öğrenmek mümkün olabilmektedir. Hatta Fransızca alfabe öğrenme konusunu evinizde tek başınıza dahi çözmeniz mümkün görünmektedir. Öyleyse doğru kaynaklar ve doğru yöntemler ile Fransızca öğrenmek sanılandan daha kolay olabilecektir.

Fransızca Güzel Kelimeler
Eğitim

Fransızca Güzel Kelimeler

Fransız dili hemen her çevrede kulağa hoş gelen ve romantik bir dil olarak görülmektedir. Özelikle şairane sözleri ile bize hep Fransız edebiyatının derin eserlerini hatırlatır. Bunun yanında dilimize  Fransızca’ dan oldukça fazla söz geçtiğini görmekteyiz. Ülkemizde Fransız diline olan bu yakın ilginin artarak devam ettiği de görülmektedir. Bu sebeple gencinden yaşlısına birçok kişinin Fransızca güzel kelimeler aradığına şahit olmaktayız. O halde sizler için Fransız dilinde güzel kelimeler ve cümleler konusunda örnekler vermeye çalışalım.

Dilimizde birçok güzel söz ve bu sözlerle kurulmuş onlarca süslü cümle vardır. Elbette Fransız dili de edebi süsten ve duygu yüklü kelimeler bakımından zengindir diyebiliriz. Özellikle kulağa gelen o melodik ifadeler bizleri Fransızca’ ya hayran bırakmaktadır. Söylendiğinde kulağa hoş gelen “sillage” kelimesinin anlamını biliyor musunuz? Bu kelimenin, sevilen birinin kendi gittikten sonra arda kalan kokusunu ifade etmek için kullanıldığı söylenmektedir. Diğer taraftan -Qui vivra verra- cümlesi kısa ama sık kullanılan bir atasözüdür. Bu deyişle birlikte zamanın neler göstereceğinin bilinemeyeceği vurgulanmaktadır. Telaffuzu da son derece zarif ve yumuşak bir şekilde duyulmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Alfabe Öğrenme

Fransızca İltifatlar

İltifat sözcüğü aslen Arapça kökenli bir kelimedir. Sözlük anlamına bakıldığında beğenmek, saygı ve ilgi göstermek, rağbet etmek gibi anlamlarının olduğunu görmekteyiz. Bunu yanı sıra birine güler yüz göstermek ve tatlı davranmak gibi anlamlarda da kullanılmaktadır. Fakat bizler günlük hayatımızda daha çok karşımızdaki kişiye olan beğenimizi ifade etmek anlamında karşılaşmaktayız. Tabii ki her dilde olduğu gibi Fransız dilinde de kendine has iltifatlar bulunmaktadır. Ancak biz günlük hayatta daha sık karşılaşılan ve kullanılması muhtemel iltifatları bir araya getirdik.

Örneğin dış görünüşe iltifat etmek isterseniz “Tu me plaît beaucoup” şeklinde kişinin harika göründüğünü söyleyebilirsiniz. Ya da birinin gözlerini çok hoş bulmuş olabilirsiniz. O halde “Tu as de très beaux yeux” cümlesi ile ona gözlerinin güzel olduğunu hatırlatabilirsiniz. Diğer taraftan tanımadığınız biriyle henüz tanıştınız diyelim. Hatta hemen koyu bir muhabbet geçti aranızda ve bu konuşma sizi çok mutlu etti. “C’était sympa de discuter avec toi” cümlesi ile onunla konuşmanın ne kadar hoş olduğunu ifade etmek isteyebilirsiniz. Bu cümlelerin hepsi de Fransızca güzel kelimeler ile kurulmuş iltifatlardan bazıları olarak görülmektedir.

Fransızca İltifatlar Okunuşu

Öncelikle sizlere Fransız dilinden birkaç güzel iltifat örneği paylaşalım. Örneğin “J’ai pensé à toi toute la journée” sözü ile sevdiğinize bütün gün onu düşündüğünüzü söyleyebilirsiniz. Böylece ondan ne kadar hoşlandığınızı ve aklınızdan çıkmadığını samimi bir dille ifade edebilirsiniz. Bu cümlenin okunuşu ise Ji ponsi e tuay tut le jorni şeklinde ifde edilebilecektir. Örneğimizde olduğu gibi Fransızca güzel kelimeler genellikle yazıldıkları gibi okunmamaktadırlar. Hatta okunuşlarını duyduğunuzda birçok kelimenin yazım şeklinden çok farklı ifade edildiğini göreceksiniz. Bir örnek daha verecek olursak; “Je t’apprécie beaucoup” sözü birinden çok hoşlandığınızı belirtmektedir. Peki, okunuşu ya da telaffuzu nasıldır dersiniz? Bu ifadeyi “jö tapğisi buku” şeklinde dile getirebilirsiniz. Son olarak belirtmek gerekirse, bu ifadeler orijinal bir Fransız gırtlağından yankılandığında sizlere farklı duygular katabilecektir.

Fransızca Aşk Sözleri Ve Anlamları

Fransızlar romantik, başkent Paris ise aşıklar şehri olarak bilinmektedir. Bu nedenle Fransızca aşk sözleri hep ilgi çekici bulunmuştur. Öncelikle birkaç Fransız aşk sözünü sizlerle paylaşmak isteriz. Herkes aşkını farklı şekillerde ifade eder ama onu çok sevdiğini hep söyler. İşte Mon amour je t ‘aime sözleri ile aşkınızı çok sevdiğinizi dile getirebilirsiniz. Ya da sevdiğinizin hayatınızın anlamı olduğunu söylemek isterseniz “toi, tu es le sens de ma vie” sözlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Fransızca güzel kelimeler ile kurulmuş onlarca aşk sözü üretmek mümkündür. Bu aşk sözlerinin birçoğu dilimizde de kullanılmaktadır.

Fransızca Günlük Kelimeler
Eğitim

Fransızca Günlük Kelimeler

Bireylerin hayatı şüphesiz birbirinden farklı geçmektedir. Ancak birçok insan için günlük koşuşturmalar benzerdir. Hatta bir insanın uyruğu ne olursa olsun rutinler genelde değişmemektedir. Elbette ki sahip olunan dil ve kültür bazı noktalara ayrılıklara sebebiyet verecektir.  Özellikle iletişim halinde olan sosyal çevremizde neredeyse ezberlediğimiz konuşma ve kelimeler telaffuz edilmektedir. Fransızca günlük kelimeler konusunda size yardım edebilme ümidi ile bazı paylaşımlar hazırladık. O halde vakit kaybetmeden bu çalışmaları sizlerin beğenisine sunmaya gayret edelim. Ne kadar çok emek vererek istekli olursanız, bu tür çalışmalar kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Fransızca Kelimeler Ve Anlamları

Fransızca öğrenmek isteyenlerin temel olarak bilmesi ve kullanması gereken bazı kalıplaşmış kelimeler vardır. Özellikle günlük yaşamda sık karşılaştığımız olaylardan çıkarım yapmak yerinde olacaktır. Hangi kelimeleri sıklıkla kullanmaktayız ya da hangileri işimize daha çok yarar bunu belirlemeliyiz. Bununla birlikte Türkçe’ de bir kelimeden oluşan bazı ifadeler Fransızca’ da birkaç kelimeden oluşabilmektedir. Aynı zamanda Fransız dilinde kelimeler çoğu zaman yazıldığı gibi okunmazlar. Yani telaffuz bu dilde kendinizi ifade edebilmeniz açısından ayrı bir önem taşımaktadır.Öyleyse Fransızca günlük kelimeler başta olmak üzere bazı Fransızca kelimeleri aktarmaya çalışalım.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Kendini Tanıtma

Burada öncelikle Fransızca kelimelere yer vereceğiz ve yanına parantez içinde Türkçe anlamını yazacağız. Bonjour- (bu kelime birden fazla anlamda kullanılır. Merhaba, günaydın, tünaydın, iyi günler gibi deyişler yerine geçer). Merci- (teşekkür etme ve hoş bulduk anlamlarında kullanılmaktadır). S’il vous plait- (Lütfen). Oui ve non (evet ve hayır).             Excusez-moi- (afedersiniz). Madame ve Monsieur- (Hanım ve Bey). Il y a ve Il n’ y a pas- (var ve yok). Soyez la Bienvenue- (Hoş geldiniz). De rien- (bir şey değil).  J’ai faim ve J’ai soif- (acıktım ve susadım). Burada yer verdiğimiz kelimeler temel seviye basit anlamlardan oluşmaktadır. Daha detaylı ve profesyonel konuşma metinleri için farklı kaynaklardan da yardım almanı gerekebilecektir.

Fransızca Kelime Ezberleme

Yabancı bir dil öğrenme sürecinde bu dile ait kelimelerin ezberlenmesi gerekliliği kaçınılmaz olmaktadır. Aynı zamanda bu süreç yorucu ve meşakkatli geçebilmektedir. Hatta birçok insan kelime ezberleyemediği konusunda şikayetler ederek yabancı dil eğitimine ara vermektedir. Fransızca öğrenmek isteyenlerin de Fransız diline ait kelimeler ezberlemesi gerektiği açıktır. Kelime ezberleme için birçok öneri ve çalışmalar yapılmıştır. Özellikle hafıza tekniklerinden yararlanarak öğrenme metodu oldukça yaygındır. Tabii ki bu öğrenme sürecinde kişinin yetenekleri ön plana çıkmaktadır. Ezber yeteneği ya da görsel hafıza gibi özellikler yabancı kelime ezberleme noktasında fazlaca avantaj sağlamaktadır.

Başta Fransızca günlük kelimeler olmak üzere Fransız diline ait kelimeleri ezberlerken başlıca kullanılabilecek metotlardan bahsedelim. İlk olarak teknolojiden faydalanmayı göz ardı etmemelisiniz. Yanınızda sürekli taşıdığınız bir mobil cihaz uygulaması sayesinde her an çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Fransızca kelime aplikasyonları için cihazınızın uygulama marketlerini gezmeniz yerinde olacaktır. Daha sonra kelime ekleme yöntemini kullanabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz kelimelere onu çağrıştıracak ya da size hatırlatacak kelimeleri ekleyebilirsiniz. Yeni öğreneceğiniz kelimeleri içeren cümleler kurmaktan kaçınmayın. Çalıştığınız kelimelere uyumadan önce göz atmayı ihmal etmeyin. Bununla birlikte Fransızca kelime ezberleme kartlarına her yerde ulaşabilirsiniz. Bu seçeneği de yöntemleriniz arasına dahil edebileceğinizi unutmayın.

Fransızca Kendini Tanıtma
Eğitim

Fransızca Kendini Tanıtma

Bir bireyin kendini tanıtması önemli bir hadisedir. Özellikle bazı durumlarda hayati değer taşıyabilmektedir. Yeni bir iş arifesinde işvereninize kendiniz doğru tanıtmanız önemli bir adımdır. Ya da girmek istediğiniz okul mülakatında hakkınızda bilgi sahibi olmak isteyebileceklerdir. Bununla birlikte bazen günlük hayatta sıradan bir konuşma içerisinde yeni tanıştığınız birine kendinizi tanıtmanız gerekebilecektir. Bir de bu tanıtımın Fransız birine karşı bu dilde yapılması gerektiğini düşünelim. O halde Fransızca kendini tanıtma kalıpları sizin ihtiyacınız olan konu olabilir. Çoğu zaman bir insanın kendini ve ailesini tanıtması sıkıcı gelebilir. Ancak bazı alanlarda ve mekanlarda bunu yapmak zorunda olduğumuzu da hatırlamamız gereklidir. Hatta sosyal bir gereklilik olarak insanın kendini tanıtması iletişimde olduğu kişilerce beklenmektedir. Fransız dilinde temel düzeyli kalıpları sizlere aktarmaya çalışacağız.

Fransızca Kendini Tanıtma Metni

Bir Fransız otoriteye bilgilerinizi sunmak ya da sadece Fransızca dilinde kendinizi ifade etmek istiyor olabilirsiniz. Bu nedenle sıklıkla başvurabileceğiniz bazı kalıplar öğrenmeniz gerekmektedir. Yazımızda aktaracağımız tanıtım cümleleri üzerinde sıkı çalışmanız halinde öğrenmeniz oldukça kolay olabilecektir. O halde gelin bu cümlelerden bazılarını birlikte inceleyelim.

 • Je m’appelle …- (Benim adım …)
 • Mon nom de famille est …- (Benim soy adım …)
 • Je suis de nationalité …- (Ben … vatandaşıyım)
 • J’ai 25 ans – (25 yaşındayım)
 • Je suis né en 1980 – (1980’ de doğdum)
 • Je suis étudiant (Ben öğrenciyim)
 • Je suis employé (İşçiyim)

İlginizi Çekebilir: Fransızca Günlük Kelimeler

Yukarıda yer verdiğimiz kalıpları kullanarak siz de kendinize uygun kısa Fransızca kendini tanıtma yazıları hazırlayabileceksiniz. Bu kalıplar ile adınızı ve soyadınızı ifade etmek, nereli olduğunuzu açıklamak kolay olacak. Yaşınızı ve doğum tarihinizi, mesleğinizi de kendinize uygun şekilde ifad edebileceksiniz.

Fransızca Kendini Ve Aileni Tanıtma

Daha somut olarak anlaşılabilmesi adına sizlere kısa bir Türkçe tanıtım metni paylaşalım. Daha sonra bu metnin Fransızca diline çevrilmiş halini aktaralım. Böylelikle siz de uygun yerlere kişisel bilgilerinizi getirerek kendinizi ve ailenizi tanıtma fırsatı yakalayabilirsiniz. Öncelikle Türkçe metin ile başlayalım.

Ben Ruhat, 1985 yılında Ankara’ da doğdum. Annemin adı Ayşe, babamın adı Mehmet’ dir. Annem öğretmen, babam mühendistir. Atatürk İlköğretim Okulu’ nda okudum. Şimdi üniversite öğrencisiyim. Kitap okumayı çok seviyorum. En sevdiğim yemek pizzadır. En sevdiğim hayvan kedidir. Pop türü müzik dinlerim.  Şeklinde bir Türkçe metnimiz olduğunu varsayalım. Şimdi gelin bu metni fransızca’ ya çevirelim.

“Je m’appelle Ruhat, je suis né à Ankara en 1985. Le nom de ma mère est Ayşe, et le nom de mon père est Mehmet. Ma mère, est professeur. Et mon père est ingénieur. J’ai étudié à l’école primaire Atatürk. Je vais en ce moment à l’université. J’aime lire des livres. Ma nourriture préférée est la pizza. Mon animal préféré est le chat. J’écoute de la musique de genre pop.”

Yukarıda Fransız diline çevrilmiş örnek paragrafımızdan yararlanarak sizler de Fransızca kendini tanıtma yazıları hazırlayabileceksiniz.İhtiyacınız olan tek şey yazımızı dikkatli okuyarak size uygun kalıpları seçmek olacak.Herhangi bir yerde karşınıza çıkabilecek temel düzey kalıplara yer verdiğimiz yazımız sizlere rehber olabilecektir. Kendinizi ve ailenizi tanıtmak istediğinizde kendinizden emin cevaplar verebilmek adına dikkatli çalışmaya özen göstermelisiniz.

İlginizi çekebilir: Fransızca Kursu Ankara

Fransızca Öğrenme Programı
Eğitim

Fransızca Öğrenme Programı

Gelişen ve değişimin kaçınılmaz olduğu dünyamızda bireylerin kendini geliştirmesi de bir o kadar önem taşımaktadır. Özellikle insanların bir dilden daha fazlasına hakim olması ve konuşabilmesi ciddi bir avantajdır. Aynı zamanda bu kabiliyet kişiye özgüven ve sosyal gelişim imkanını da beraberinde getirmektedir. Hele ki bir de dünya üzerinde yaygın olarak kullanılmakta olan bir dil sahibi olmak önemlidir. Kişilerin iş ve sosyal çevrelerinde başarısını artırabilecek unsurlardan da biridir. Fransızca da birçok ülkede insanlar tarafından kullanılan bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimilerine Fransızca öğrenmek zor gelse de artık teknolojinin yardımı ile daha kolay bir hale gelmektedir. O halde Fransızca öğrenme programı hakkına biraz bilgi verelim.

Kolay Fransızca Öğrenme Programı

Zahmetsiz ve çok uğraşmadan yeni bir yabancı dil öğrenmek herkesçe istenilmektedir. Ancak bu iş, her zaman hayallerdeki kadar kolay olmayabilmektedir. Fakat teknolojinin gelişimi ile insanlığa güzel hizmetler sunulduğu da unutulmamalıdır. Yabancı dil öğrenmek isteyenler için geliştirilen uygulamalar oldukça faydalı bulunmaktadır. Çünkü telefon ve tablet gibi mobil cihazlar günün büyük bir bölümü elimizin altında yer almaktadır. Bu nedenle sık sık bu uygulamalardan yararlanma imkanı bulunmaktadır. Gün içinde karşılaşılan ve merak edilen kelimeler, konuşmalar anlık olarak kullanıcının bilgisine sunulabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Konuşan Ülkeler

Fransızca öğrenme programı konusunda araştırma yapanlar için birkaç uygulama örneğinin ismini sizlerle paylaşacağız. Bu uygulamaları deneyerek size hitap edip etmediği veya faydalı olup olmadığı hakkında çalışmalar yapabilirsiniz. Bu uygulamalardan bazıları; Busuu, Poro, Lin Dou, MetaLanguage şeklinde sayılabilecektir. Elbette bu programların örnekleri oldukça fazladır. Sadece sık kullanılan ve göz atabileceğiniz birkaç programa yer verdik. Saydıklarımızın dışında başlangıç için Fransızca, kolay Fransızca veya Fransızca kelimeler gibi uygulamalar markette yer almaktadır.

Bu uygulamaların sizlere sunduğu bazı avantajlar da vardır. Örneğin bazı uygulamalar diyalog kayıtlarına ana dili Fransızca olan kişilerin seslerine yer veriyor. Elbette bu durum telaffuzunuzu doğru geliştirmenize fayda sağlıyor. Hatta bazı uygulamalar sosyal bir platform görevi görerek istediğiniz dilden kullanıcılarla sohbet etmenize imkan tanıyor. Benzer şekilde programları aktif olarak kullanan kullanıcılar ile temas halinde olmanız mümkün hale gelebiliyor. Bu sayede yaptığınız doğru ya da yanlışlar hakkında tartışma imkanını da elde edebiliyorsunuz.

Fransızca Öğrenme Programı İndir

Kolay Fransızca öğrenmek isteyenler için geliştirilen uygulamalar aradığınız öğrenim modeli olabilir. Bu nedenle mobil cihazlarınızın aplikasyon (uygulama) marketlerine girerek konu hakkında araştırma yapabilirsiniz. Yaptığınız araştırmalar sonucunda da size en uygun uygulamayı tespit edebilirsiniz. Biz yine de sizlere bazı uygulama örneklerini sunduk. Bu uygulamalardan kullanabileceğiniz birkaç tanesine daha yer vereceğiz. Üstelik program geliştiricileri isteğe ve amaca göre birden fazla uygulama türüne yer verebilmektedir. Bu yüzden siz de dil öğrenmeden önce istek ve hedeflerinizi net olarak oluşturmalısınız.

Özellikle Fransızca öğrenme kategorisinde öne çıkan bazı yapımcıları sizlere paylaşmak istiyoruz. ATİ Studios, Porolingo, Mobiteach LLC, Busuu, LuvLingua gibi yapımcılar tarafından hazırlanan uygulamalar yüksek memnuniyet derecelerine sahiptir. Elbette bir programın size uygun olup olmadığını bireysel olarak test ederek karar verebilirsiniz. Burada sadece genel derecelendirmeler üzerinden sizlere fikir sağlamaya çalışmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle saymaya çalıştığımız uygulamalar Fransızca öğrenme programı kategorisinde sizlerin deneyimlerini bekliyor.

Fransızca Konuşan Ülkeler
Eğitim

Fransızca Konuşan Ülkeler

Fransızca, tüm dünyada sıklıkla konuşulan ve birçok yabancı ile iletişim kurmanızı sağlayabilecek bir dildir.  Aynı zamanda dünya genelinde pek çok ülkenin de resmi dili veya dilleri arasında yer almaktadır. Fransızca konuşan ülkeler dediğimizde belirli ayrımlar yapmamız gerekebilir. Resmi dili Fransızca olan ya da resmi dili dışında yaygın olarak kullanılan dili Fransızca olan ülkeler olabilmektedir. Hatta bazı ülkelerin belirli bölgelerinde siyasi yapılanma gereği küçük bölgeler yer almaktadır. Bunun gibi bölgelerde, ülkelerin resmi dili olmamasına karşın bölgenin resmi dili Fransızca olduğu görülmektedir.

Dünyada en yaygın konuşulan dillerden olan Fransızca Avrupa ülkelerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Hint-Avrupa dil ailesi içerisinde bulunan Fransızca, dünya üzerinde 29 ülkede resmi dili olarak kullanılmaktadır. Resmi dili Fransızca olan ülkelerin birçoğu Afrika kıtasında konumlanmaktadır. Benzer şekilde Okyanusya, Amerika ve Avrupa kıtalarında da resmi dili Fransızca olan ülkeler yer almaktadır. Bununla birlikte az önce ülkelerin yapısı gereği bazı alt bölgelerin resmi dilinin Fransızca olduğunu aktarmıştık. İşte bu bölgelere örnek olarak, Wallis ve Futuna, Saint Martin gibi bölgeler verilebilecektir.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Öğrenme Programı

Dünyada Fransızca Konuşan Ülkeler

Geçmişten günümüze kadar bakıldığında Fransız kültürünün çok geniş coğrafyalara yayıldığı ve etkilediği görülmektedir. Özellikle Fransız imparatorluğu Afrika, Amerika ve dahi Asya kıtalarında birçok ülke Fransız hâkimiyeti altında bulunmuştur. Bu nedenle de bu ülkelerin birçoğunda Fransız dili konuşulmaktadır. Afrika kıtasında yer alan ülkelerden yirmi iki tanesinde resmi dil Fransızca’ dır. İşte bu durumun sebebi aktarmış olduğumuz siyasi ve coğrafik tarihi kökendir. Bu kıtada Fransızca konuşan ülkeler arasında Kamerun, Kongo, Fildişi Sahili, Nijer, Gabon gibi önemli ülkeleri sayabiliriz.

Diğer taraftan Avrupa kıtasında da bazı ülkelerde Fransızca resmi dil olarak kabul görmektedir. Bu ülkelere örnek olarak Belçika, İsviçre, Monako ve Lüksemburg gösterilebilecektir. Aynı zamanda daha detaylı bakıldığında İsviçre, Belçika ve Lüksemburg’ da birden fazla resmi dil vardır. Monako’ nun ise tek resmi  dili Fransızca’ dır. İsviçre’ de bölgelere ayrılan bir yapı söz konusu olup Batı İsviçre’ de Fransızca konuşulmaktadır.

Öte yandan bir de resmi dil olarak Fransızca’ yı benimseyen Amerika kıtası ülkeleri vardır. bu ülkelere verilecek en belirgin örnek Kanada’ dır. Hatta Montreal kenti dünya üzerinde en çok Fransızca konuşulan şehirler sıralamasında ikinci konumdadır. Diğer Amerika kıtası ülkesi ise Haiti’ dir. Vanuatu ise Fransızca’ nın resmi dil konumunda bulunduğu Okyanusya kıtasının te ülkesidir.

Fransızca Konuşan Ülkeler Haritası

Avrupa ve dünya genelinde insanlar arası iletişimde en sık kullanılan diller arasında Fransızca yer almaktadır. Fransız dili hakkında önemli bilgileri sizlere aktarmıştık. Dünya üzerinde Fransızca’ yı resmi dil olarak kabul eden ülkelere yer verdik. Bununla birlikte resmi dili Fransızca olmamasına karşın yaygın olarak Fransızca konuşulan ülkeler de mevuttur. Genel olarak bakıldığında Fransızca konuşulan ülkeler haritasına baktığımızda yaygın olarak Afrika kıtasını görmekteyiz.

Fransızca konuşan ülkeler harita üzerinde incelendiğinde 22 tane ülkenin Afrika kıtası, 4 tanesi Avrupa kıtasında yer almaktadır. Okyanusya kıtasında 1 adet ülke ve Kuzey Amerika’ da ise 2 ülkenin yer aldığı görülmektedir. Son olarak dünya haritası üzerinde göz gezdirdiğimizde Fransızca konuşan ülkelerin Batı Afrika ve Kuzey Amerika’ da konumlandığı görülmektedir.

1 2
Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
Spotify
Consent to display content from Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from Sound

Copyright 2020 @ Exponent Handyman

ankara dershane ankara ingilizce kursları ankara ceza avukatı Ankara web tasarım Ankara seo gürültü bariyeri