Fransızca Alfabe Öğrenme

Cagridilokulu

Fransız dili dünya üzerinde sıkça kullanılan diller arasında yer almaktadır. Öte yandan Fransız alfabesi de Hint-Avrupa dilleri arasında yer Latince’ nin devam dillerinden biridir. Harf sayısı bakımından bakıldığında, Fransız dilinin sahip olduğu alfabe 26 harften oluşmaktadır. Bizim alfabemizden farklı olarak, Fransızca alfabe öğrenme isteği olanların dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bu alfabenin sesli harflerinde dört aksan ve sessiz harflerinde ise bir aksan işareti bulunmaktadır.

Fransız alfabesine baktığımızda altı adet sesli harf bulunduğunu görmekteyiz. Bu sesli harfler a, e, i, o, u ve y harfleridir. Geri kalan yirmi harf ise bu alfabedeki sesli olmayan harflerdir. Bu durum consonnes adı verilen ünsüzler tabiri ile ifade edilmektedir. Ancak bu sesli olmayan harflerin okunuşları yer aldıkları yere göre farklı şekillerde telaffuz edilebilmektedir. Aynı zamanda Fransız dili ve alfabesi yalnızca Fransa’ nın resmi ve konuşma dili değildir.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Öğrenmek Zor Mu ?

Fransızca Öğrenmek

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan dillerden biri olan Fransızca öğrenmek istiyorsanız yazımızı dikkatle takip edebilirsiniz. Öncelikle yabancı bir dil öğrenmek çoğu zaman zor ve meşakkatli bir süreç olarak görünmektedir.

Üstelik yeni bir dil öğrenmek farklı dinamiklerle ölçülebilecektir. Genellikle tavsiye edilen ilk öneri yabancı dilin ait olduğu ülkede öğrenilmesidir. Gelgelelim bu tavsiyeyi uygulamak birçokları için mümkün olamamaktadır. Fransızca öğrenmek isteyen birinin öncelikle Fransızca alfabe öğrenme işine girişmesi gerekmektedir.

Öte yandan Fransızca öğrenirken iyi ve kaliteli eğitimler almanız başlı başına yeterli olmayabilir. Yanlış uygulayacağınız yöntemler, yerinizde saymanıza neden olabilecektir. Aslında hemen hemen her yabancı dil için uygulanabilecek yöntemler birbirine benzemektedir.

Bu nedenle başka bir yabancı dil hakimiyetiniz var ise bu dili öğrenirken uyguladığınız metotları göz önünde bulundurmalısınız. Örnek verecek olursak, yazı ile çalışmak, yazmak etkili bir yöntemdir. Başka bir deyimle öğreneceğiniz dil için sık kullanacağınızı düşündüğünüz kelimeleri el yazınızla notlar haline getirebilirsiniz.

Tabii ki günümüzde elektronik cihazlardan yardım almak en akıllı çözümlerden biridir. Online kurslar ve Fransızca öğrenme aplikasyonları son derece faydalı olabilecektir.

Fransızca Kaç Ayda Öğrenilir ?

Aslında bu sorunun net bir cevabı yoktur. Dil öğrenmek için harcanacak zaman herkes için farklı periyotlar ile ölçülebilecektir. Ancak burada hemen birkaç basit çıkarım yapmak mümkündür.

Dil kursları öğrencilerine belirli süreler içerisinde hangi seviyeye gidebileceklerine dair bilgiler vermektedir. Bununla birlikte, c2 seviyesinde bir gelişim için yaklaşık yedi aylık bir emek harcanması gerektiği belirtilmektedir.

Elbette bu süre ortalama bir süredir. Siz, sahip olduğunuz yetenekler ya da çalışma metotlarınıza göre bu sürenin değişebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Başlangıç olarak Fransızca alfabe öğrenme ve a2 seviyesine gelmeniz iki haftalık sürede mümkün olabilmektedir.

Fransızca Öğreniyorum

Dünyamız sürekli bir gelişim ve teknolojik dönüşüm içerisinde ilerlemektedir. Bu nedenle bireyler de bu dönüşümün bir parçası olmaktadırlar. Özellikle gelişen iletişim kanalları dünya üzerinde insanları kolaylıkla birbirine bağlamaktadır.

Hal böyle olunca farklı diller öğrenmek, konuşmak ve iletişim kurmak da gittikçe zorunlu hale geliyor. Fransızca da başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede yaygın kullanılmaktadır. Bu nedenle Fransızca öğrenmek git gide önemli bir hal almaktadır. Teknolojiyi kullanarak Fransızca öğreniyorum gibi uygulama ve eğitimler ile bu dili öğrenmek mümkün olabilmektedir.

Hatta Fransızca alfabe öğrenme konusunu evinizde tek başınıza dahi çözmeniz mümkün görünmektedir. Öyleyse doğru kaynaklar ve doğru yöntemler ile Fransızca öğrenmek sanılandan daha kolay olabilecektir.

Call Now Button