Fransızca Alt Yazılı Filmler

Cagridilokulu

Fransızca alt yazılı filmler; Yabancı dil öğrenmek için sıklıkla tavsiye edilen yöntemlerden biri de film izlemektir. Evet, film izleyerek hoş zaman geçirebilecek, diyaloglara ve alt yazılara odaklanarak dil gelişimini sağlayabileceksiniz.

Fransızca öğrenmek istiyor ve daha önce bu yöntemi uygulamayı düşünmediyseniz tam sırası olabilir. Gelişiminizi bir üst seviyeye taşıyabilmek adına Fransızca alt yazılı filmler ihtiyacınız olan yöntem olabilir.

Dizi ve film izleyerek Fransızca öğrenmeniz güzel olacaktır. Elbette bu söylem üzerinden yalnızca film ve dizi izleyerek yabancı dil öğrenebileceğinizi düşünmemelisiniz.  Bu yöntem, devam ettirdiğiniz bir Fransızca eğitiminiz var ise bu eğitime destek olma amacı taşımaktadır.

Özellikle Fransızca eğitiminizde belirli bir seviyeye gelmiş olmanız halinde filmler ve diziler okça işinize yarayabilecektir. Eğer ki Fransızca kelimelere hakim iseniz bu kelimelerin telaffuzu konusunda da ilerlemelisiniz.

Bu noktada telaffuz gelişimi için film ve dizi izleme yöntemine başlamanız yerinde olabilecektir. Orijinal dili Fransızca olan filmler size telaffuz konusunda büyük katkı sunabilir. Aynı zamanda Fransızca alt yazı içeren filmler de kelime kalıplarına hakimiyetinizi artırabilecektir. 

Günümüzde film izleyebileceğiniz platformların sayısının da bir hayli arttığını düşünürsek aradığınız filmi bulmak zor olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Doğum Günü Mesajları

Fransızca Altyazılı Türk Filmleri

Film izlemek istediğinizde yerli ya da yabancı olmak üzere iki seçenek söz konusudur. Özellikle yerli film izlemekten hoşlanan biri iseniz alt yazılı versiyonlar size yardımcı olabilecektir. Fransızca eğitiminize destek olması amacıyla seçeceğiniz alt yazılı Türk filmleri anlam kabiliyetinizi de artıracaktır.   Günümüzde artık onlarca film izleyebileceğiniz platformlarda çeşitli dil seçenekleri mevcuttur.

Özellikle bu alt yazı seçenekleri kontrol etmelisiniz. Size bu noktada küçük bir püf noktası sunalım. Youtube sosyal platformunda binlerce içerik mevcuttur. Bu platformda film izlemek isterseniz, filmlerin yapımcıları tarafından yüklenen filmlerde alt yazı seçenekleri yaygındır.

Yapımcıları tarafından yüklenmiş ve Fransızca alt yazı desteği sunulan bazı filmleri sizlerle paylaşalım. Kabadayı, İkinci Şans, Bizans Oyunları, Aşk Tesadüfleri Sever, Limonata ve Sevimli Tehlikeli filmleri Fransızca alt yazı seçeneği sunan onlarca filmden yalnızca bir kaçıdır. Siz de izlemek istediğiniz filmin orijinal yüklemesini bulduktan sonra alt yazı seçeneklerini kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde Fransızca alt yazılı filmler arayışınızı mutlu sonlandırabileceksiniz.

Fransızca Altyazılı Film

Orijinal Fransız dilinde hazırlanmış onlarca başarılı yapımla hem genel kültürünüzü hem dilinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Özellikle Youtube ve Netflix gibi platformlar size oldukça fazla seçenek sunmaktadır.

İzleyerek hoş zaman geçirebileceğiniz bazı Fransız yapımları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ancak hemen bir hatırlatma eklemekte fayda vardır. Seçeceğiniz filmlerin günümüze yakın filmler olması dl gelişimi açısından etkili olacaktır. Aksi halde 60 ve 70’ ler den bir filmde duyacağınız telaffuzlar size farklı gelebilecektir.

Tüm dünyada yankı uyandırmış ve ülkemizde de beğeni toplayan filmlere birkaç örnek verelim. Amelie, Intouchables, Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında, Üç Renk Üçlemesi (Mavi- Beyaz ve Kırmızı), Koku (Perfume).

Bu filmler ilk akla gelen ve Fransızca alt yazılı filmler kategorisinde izleyebileceğiniz önemli yapımlardır. Yine Midnight in Paris filmi önerilerimiz arasında yer alacak oldukça hoş bir filmdir. İzlemediyseniz Fransızca alt yazı seçeneği ile mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.  Siz de araştırmalarınızı bahsettiğimiz platformlar üzerinden gerçekleştirerek, oldukça fazla sayıda seçeneğe ulaşabileceğinizi hatırlayabilirsiniz.

Call Now Button