Fransızca Doğum Günü Mesajları

Cagridilokulu

Fransızca doğum günü mesajları; Doğum günleri hemen herkes için büyük önem taşır ve ayrı bir yeri vardır. bu nedenle doğum gününde güzel bir şekilde hatırlanmak herkesi mutlu edecektir. Artık doğum günü kutlamaları klişeleşmiş ritüellerle tamamlanmaktadır. Pasta kesmek, iyi dilekler ve hediyelerin sunulması gibi birkaç adımdan oluşmaktadır.

Ancak yabanı bir arkadaşınızın ya da dostunuzun doğum gününü nasıl kutlayabilirsiniz? Eğer ki aynı dili konuşulabiliyorsanız şanslısınız. Bununla birlikte aynı dili konuşmasanız bile öğreneceğiniz kalıplarla onu mutlu etmeniz mümkün olabilecektir. Fransızca doğum günü mesajları ile de Fransız dilinde iletişim sağladığınız kişilere hoş anlar yaşatabileceksiniz.

Bu güzel gününü hatırladığınız kişiye göndereceğiniz anlamlı ve hoş bir mesaj onu mutlu edebilecektir. Fiziki hediyeler mutlaka güzel bir jesttir ancak içten gelmiş güzel bir sözün yerini doldurması güçtür. Bu nedenle sizlere birkaç güzel doğum günü mesajı paylaşarak bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. 

Örneğin; Passez une merveilleuse journée! Cümlesi ile ona güzel bir gün geçirmesini dilediğinizi belirtebilirsiniz. Bu sözcüğü iyi günler şeklinde çevirenler oldukça yaygındır. Ancak orijinal olarak taşıdığı anlam ve kullanıldığı anlar daha derin bir anlam içermektedir.  Ya da bu özel günde karşınızdakine mutluluk dilemek isterseniz “Je vous souhaite plein de bonheur en cette journée spéciale” cümlesini kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Alt Yazılı Filmler

Fransızca Doğum Günü Kutlaması

Sevdiğiniz bir arkadaşınız, dostunuz ya da iş arkadaşınız yeni bir yaşına giriyor olabilir. Siz de onu güzel bir kutlama mesajı ile mutlu etmek isteyebilirsiniz. Özelikle doğum günü kutlamalarında paylaşılan mesajlar alınacak pahalı hediyelerden daha değerli bulunabilmektedir.  Siz de Fransızca doğum günü mesajları ile bu dili kullanan dostlarınızı sevindirebileceksiniz.

Öncelikle genel doğum günü kutlama mesajı nasıl ifade edilir ona bakalım. Bon anniversaire cümlesi doğum günün kutlu olsun anlamına gelir. Mutlu yıllar demek isterseniz, Joyeux anniversaire kalıbını kullanmalısınız.

“Plein de bonnes choses en cette occasion” cümlesi ile de nice yıllar şeklinde bir kutlama yapabilirsiniz. “Je te souhaite plein de bonheur en cette journée spéciale” cümlesi de tercih edilebilecektir. Bu cümlede ise doğum günü olan kişinin özel gününde tüm mutlulukların onunla olmasını söyleyebilirsiniz.

Bir de daha az yaygın olan ve genel kullanımın dışında bazı örnekler verelim. Meilleurs vœux cümlesi size faydalı olabilecektir. Bu deyişte standart bir doğum günü kutlama mesajı değildir. Ancak içerdiği anlam ve ifade ettiği mesaj ile doğum gününde kullanılmasında sakınca yoktur. Karşınızdakine en iyi dileklerinizi sunduğunuz anlamına gelir.

Sizin seçeneğiniz ne olursa olsun hatırlanmak başlı başına mutlu edici bir olaydır. Bu nedenle basit ya da süslü tüm mesajlarınızda amacınıza ulaşabileceğinizi düşünmekteyiz.

Fransızca Doğum Günü Mesajı

Doğum günü birçok kültürde yeri olan ve heyecanla karşılanan günlerdir. Ayrıca bu günlerde insanlar sevdikleri ile bir araya gelirler. Özellikle hediye almak artık yazılı olmayan bir kural haline gelmiştir. Öte yandan sevdiğiniz kişinin doğum gününde onu hatırlamanın değeri ise paha biçilemezdir.

Bu nedenle hediye alamasanız bile onu hatırladığınızı belirtmelisiniz. Bu sayede ona değer verdiğinizi gösterebileceksiniz.  Fransızca doğum günü mesajları hakkında sizlere genel kullanımla ilgili örnekler verdik. Siz de bu örneklerden istediğinizi seçebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Call Now Button