Fransızca Ne Kadar Sürede Öğrenilir

Cagridilokulu

Fransızca ne kadar sürede öğrenilir ?; İnsanlar için yeni bir dil öğrenmenin kendine has zorlukları bulunmaktadır. Özellikle ilk kez anadiliniz dışında bir dil öğrenme hazırlığında iseniz uyguladığınız yöntemlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü Fransızca dili içerisinde barındırdığı ince nüanslar ve püf noktaları ile bezelidir.

Ayrıca yalnızca Fransızca değil tüm yabancı dilleri öğrenirken uygulanacak metotlar birbirine benzer. Bu nedenle daha önce farklı bir dil eğitimi aldıysanız Fransızca öğrenim süreniz de dolaylı olarak kısalabilecektir. Fransızca ne kadar sürede öğrenilir ? Bu konuda arayış içerisinde iseniz, maalesef bu sorunun cevabı doğru tek bir zaman diliminden oluşmamaktadır.

Diğer bir ifadeyle Fransızca öğrenmeniz için farklı dinamikler bir arada değerlendirilmelidir. Bu yolda ilk olarak neden Fransızca öğrenmek istediğinizi kendinize sormalısınız. Cevabınız izleyeceğiniz yolları bulmanıza yardımcı olacaktır.

 Yeni bir dil öğrenirken unutmamanız gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan ilki başarınızın, kararlılığınız ve çalışma azminiz ile doğru orantılı olacağıdır. Daha sonra doğru yöntemler uygulamak gelmektedir.

Başka bir deyişle efektif çalışmak, zamanında ve yeteri kadar öğrenmek size başarı sağlayacaktır. Diğer taraftan yeni bir dil öğrenmenin sınırı yoktur. Hayat boyu öğrenim devam edebilecektir. Ancak siz amacınızı belirler ve kendinize uygun bir seviye belirlerseniz gerçekçi süreler planlayabilirsiniz.

Fransızca öğrenmek için harcayacağınız zaman sizin yetenekleriniz ile ölçülebilecektir. Başka bir anlatımla Fransızca öğrenmenin kalıplaşmış bir süresinden bahsedemeyiz. Yine de sizler için bir ölçü olabilmesi açısından bir zaman dilimi belirtelim.

B2 seviyesinde bir ilerleme kaydedebilmeniz için ortalama 2-3 ay arasında eğitime ihtiyaç duymaktasınız. Bazı kaynaklar 1000- 1200 saat arasında zaman ayırmanız etkili olacaktır. Ayrıca Fransızca kurslar veren eğitim merkezlerinin de birbirinden farklı kur seviye ve süreleri mevcuttur.

İlginizi Çekebilir: Fransızca Meslekler

Fransızca Başlangıç Seviyesi

Yabancı dil eğitimlerinde belirli seviyeler ve bu seviyelerin ifadeleri vardır. örneğin A1 seviyesi ilgili dilin başlangıç seviyesini ifade etmektedir. Her öğrenci kendi seviyesine göre bir eğitime başlamalıdır. Seviyenizi belirlemek üzere seviye tespit sınavlarına katılabilirsiniz. Fransızca ne kadar sürede öğrenilir ? Merak eden kişiler öncelikle Fransızca başlangıç seviyesi olan A1 seviyesini başarı ile tamamlamaya odaklanmalıdır.

O halde A1 seviyesinde neler öğrenilmektedir? Başlangıç seviyesi olan bu kurda tanışma ve kendini tanıtma gibi basit cümleler kurmak hedeflenir. Yön bulma, yol tarifi gibi pratikte işinize yarayacak temel bilgiler de bu seviyede sizlere öğretilmeye çalışılmaktadır. Bu seviyenin amacı herhangi bir Fransa seyahatinde kendinizi ifade ederek günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz olarak görülebilir.

Fransızca Nasıl Öğrenebilirim ?

Fransızca öğrenmek birçok insanın hayalleri arasında yer almaktadır. Peki, bu hayale ve hedefe nasıl ulaşabiliriz? Fransızca öğrenmek için yapılması gereken özel bir şeyler var mı? Yen bir dil öğrenmenin zorlayıcı yanları olduğu kadar keyifli yönleri de bulunmaktadır. Fransızca’ da öğrenilmesi keyifli diller arasında gösterilmektedir.

Siz de bu dil için istediğiniz seviyeye ulaşabilmek için motivasyonunuzu korumaya çalışmalısınız.  Dikkatli ve düzenli çalışmalar başarınızın anahtarı olacaktır.

Fransız dilinde telaffuz önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kelime ezberleriniz kadar telaffuz çalışmalarınız da büyük önem taşımaktadır. Bu dildeki tüm incelikleri öğrenmek için çabalamalısınız.

Küçük detaylar size büyük mesafeler kat ettirebilecektir. Eğer imkanınız varsa profesyonel eğitmenlerden destek almalısınız. Böyle bir imkanınız yoksa tek başınıza da yapabileceklerinizin sınırı olmadığını keşfetmelisiniz. Siz de Fransızca ne kadar sürede öğrenilir ? Sorusunu kendinize soruyorsanız, yazımızda aktardığımız bilgilere uyarak eğitim sürecinizi yönetebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Fransızca Kursu Ankara

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib